Czy wszystkie podręczniki szkolne są oby na pewno konieczne?

Wątpliwości związane z podręcznikami

Co jak co, ale podręczniki szkolne są sporym wydatkiem. Nie mamy co do tego absolutnie żadnych wątpliwości. Musimy wiedzieć, że z roku na rok podręczniki są coraz droższe, a już najdroższe są podręczniki do nauki języków obcych. Jednak rodzice doskonale rozumieją, że tego rodzaju podręczniki są potrzebne. Podręcznik Nasza Szkoła to podręcznik, z którym nikt nie polemizuje. Jest potrzebny i już. Jednak niektóre podręczniki są kupowane, a nasze dzieci z nich nie korzystają ani w szkole, ani też w domu. Wydaje się nam to troszkę nieodpowiedzialne. Jest to po prostu wyrzucanie pieniędzy w przysłowiowe błoto. Przykładem na to w wielu szkołach są na przykład podręczniki do nauki religii czy też plastyki. Na religii dzieci najczęściej się modlą oraz czytają biblię czy też pismo święte, a na plastyce wykonują świetne rysunki czy też obrazki. Podręczniki tylko leżą na ławkach i się kurzą. Co więcej podręczniki te nawet nie muszą być zabierane do szkoły.

Dla niektórych rodziców jest to spory wydatek i pieniądze, które mogłyby być wykorzystane na coś bardziej przydatnego. W przypadku tego rodzaju przedmiotów wyjątkowo poleca się zaczekać z kupnem podręczników i porozmawiać z nauczycielem czy rzeczywiście warto tę książkę kupować. Może być różnie. Jednak lepiej się dowiedzieć i w razie czego mieć problem z głowy.

Ciężkie plecaki

Kolejnym utrapieniem, z którym spotykają się dzieci i ich rodzice to ciężkie plecaki. Niestety kręgosłupy naszych dzieci za kilkanaście lat będą w takim stanie, że możemy być w szoku. Każdy rodzic powinien coś w tej sprawie zrobić. Rozmowy z nauczycielami i dyrekcją szkoły mogą się na coś przydać. Co jak co, ale na pewno każdy chce jak najlepiej dla dzieci. Szafki szkolne powinny się znaleźć w każdej szkole. Dzięki temu dzieciaczki nie muszą nosić ciężkich podręczników każdego dnia. Niby mała i niedroga rzecz, a jak może ułatwić życie naszym dzieciom. Czasem do wprowadzenia tego rodzaju rozwiązań wystarczą dobre chęci oraz zaangażowanie obu stron. Co jak co, ale na pewno się uda. Musimy zawalczyć i być dobrej myśli. Nie siedźmy z założonymi rękoma i nie zamartwiajmy się tylko. Na pewno lepiej będzie jeśli zawalczymy i zrobimy coś w tym kierunku. Narzekanie jeszcze nikomu nie pomogło. Co jak co, ale tego możemy być pewni. Nasze rodzice i ich kręgosłupy będą nam wdzięczne jeśli w szkołach rzeczywiście zostaną im udostępnione przynajmniej malutkie szafki. Nie muszą to być od razu szafki, które znamy z filmów amerykańskich.

Szkoła zdjęcie utworzone przez senivpetro - pl.freepik.com