Gdzie kupić szkolne podręczniki, aby było jak najtaniej?

Nikt nie chce przepłacać

To, że nikt nie chce przepłacać za szkolne podręczniki jest raczej oczywiste. Chcielibyśmy jako rodzice kupić je możliwie najtaniej. Nikogo zatem nie dziwi pytanie – gdzie kupić szkolne podręczniki, aby było możliwie jak najtaniej? Sposobów okazuje się jest kilka. Każdy będzie entuzjastą innego z nich.

Wiele osób w ogóle nie poszukuje nowych podręczników, bo wychodzą z założenia, że i tak jest to kosztowna rzecz. Osoby te raczej wolą poszukać atrakcyjnych cen, ale podręczników używanych. Jak najbardziej jest o możliwe. W celu kupna podręczników używanych najlepiej popytać wśród uczniów klas starszych. Najczęściej każdy uczeń sprzedaje swoje książki, aby przynajmniej po części pokryć wydatek zakupu nowych. U ucznia z klasy wyżej podręcznik Nasza Szkoła może kosztować dosłownie kilkanaście złotych, a koszt nowego podręcznika to kilkadziesiąt złotych. Musimy przyznać, że jest ogromna różnica.

Co więcej powinniśmy także za używanymi podręcznikami rozejrzeć się w sieci. Na różnego rodzaju platformach aukcyjnych także kwitnie na dobre handel książkami. Możemy kupić podręczniki w okazjonalnych cenach czy też nawet dokonać wymiany. Musimy jednak wiedzieć, że kupując przez Internet musimy także pokryć koszty przesyłki. Przy używanych podręcznikach czasami wydaje się to wręcz nieopłacalne.

W wielu miastach do dnia dzisiejszego funkcjonują również antykwariaty. Są to miejsca, w których sprzedawane są głównie podręczniki oraz także innego rodzaju książki używane. W nich zazwyczaj mamy duży wybór i nie musimy się obawiać, że przepłacimy. Ceny bowiem naprawdę są rozsądne.

Zakup nowych podręczników

Jednak nie tylko podręczniki używane możemy kupić w atrakcyjnej cenie. Nowe podręczniki również możemy „wyszperać” w sieci w cenie naprawdę godnej uwagi. Wiele księgarni internetowych oferuje nam ceny, które zachęcają nas do zakupu. Co więcej księgarnie internetowe to miejsca, w których oferuje się dodatkowe rabaty. Możemy uzyskać rabat nawet kilku dziesięcioprocentowy. Z kwoty kilkuset złotych jest to naprawdę przyjemna kwota.

Bardzo często księgarnie internetowe oferują rabaty w formie darmowej wysyłki czy też coś w stylu – kup cztery książki, a piąta dostaniesz za złotówkę.

Aby móc upolować okazję nie pozostawiajmy zakupów podręczników na ostatnią chwilę. Co więcej w takiej sytuacji musimy się liczyć z brakami, a to tylko spowoduje, że będziemy się denerwować i niepotrzebnie stresować. Najlepiej podręczniki kupować już w czerwcu, lipcu, a najpóźniej w sierpniu.

Szkoła zdjęcie utworzone przez senivpetro - pl.freepik.com